Stargardzkie Centrum Nauki Filary
Trwa komunikacja

Wybór wydarzenia

Na stronie możliwy jest zakup biletów normalnych oraz ulgowych na indywidualne zwiedzanie oraz wydarzenia specjalne.

Bilety ze zniżką dla posiadaczy kart SKM, SKM Senior lub SKM Duża Rodzina możliwe są do kupienia jedynie w kasie SCN.
ZNIŻKI OBOWIĄZUJĄ JEDYNIE NA STANDARDOWE ZWIEDZANIE INDYWIDUALNE!

Rezerwacje dla grup zorganizowanych - Anita Kubera tel. 512 281 857.

 • Dzień Kobiet i Mężczyzn w FILARACH (18+) - Miód na serce

  9.03.2023 r. zapraszamy serdecznie na wyjątkowe warsztaty dla dorosłych w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY. Tym razem tematem przewodnim spotkania dla dorosłych będzie miodosytnictwo - czyli sztuka przerabiania miodu i owoców na napoje, głównie miód pitny. Miodosytnictwo posiada długą i bogatą tradycję, zapoczątkowaną ponad tysiąc lat temu przez plemiona słowiańskie na ziemiach polskich. O historii i procesie wytwarzania miodu pitnego opowie Tomasz Osak, producent miodów pitnych "Skarb Templariuszy". Spotkanie z degustacją.

 • Feriowe wtorki w Filarach

  W każdy wtorek ferii (14 i 21 lutego) zapraszamy dzieci w wieku 7-14 lat na całodniowe zajęcia, w ramach których odbędzie się: zwiedzanie, warsztaty, zajęcia kreatywne, gry planszowe, a także mnóstwo zabawy pod okiem Edukatorów. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji pod numerem telefonu: 786 905 760.

 • FILA[G]RY - spotkania z grami planszowymi w Filarach

  Zapraszamy na cykl spotkań FILA[g]RY - spotkania przy grach planszowych, karcianych i innych. Dla chętnych udostępniamy naszą Filarową biblioteczkę gier, ale zachęcamy też do wzięcia swoich tytułów. Wspólne rozgrywki, pogadanki o grach, dysputy o zasadach, a wszystko to w przestrzeni sali Innowatorów i miłej atmosferze. Kości w dłoń i powodzenia w walce o punkty zwycięstwa!

 • Filarowe Koło Astronomiczne

  Filarowe Koło Astronomiczne to okazja dla dzieci i młodzieży do pogłębienia wiedzy o kosmosie. Zajęcia podzielone są na dwie grupy wiekowe. Dzieci do lat 11 mają godzinne spotkania od 16:30, a spotkania dla młodzież powyżej 11 lat odbywają się o godzinie 17:45 i trwają półtorej godziny zegarowej. Opiekunem koła jest Pani Jolanta Olejniczak - astronom i fizyk.

 • Retro Gaming w FLR

  W weekend 25-26.03.2023 zapraszamy na Retro Gaming w Filarach - festiwal gier video z lat '80 i '90. W przestrzeni Stargardzkiego Centrum Nauki znajdzie się kilkanaście stanowisk komputerowych i konsolowych. Odbywać się będą luźne rozgrywki oraz turnieje z nagrodami. Zapraszamy.

 • Weekend Walentynkowy (16+)

  Z okazji Walentynek zapraszamy na Walentynkowy Weekend w Filarach 11-12 lutego. Poza możliwością zwiedzania całej ekspozycji, przygotowana będzie gra walentynkowa, kącik foto z pamiątkowym zdjęciem, a na sali warsztatowej cyklicznie odbędą się mini warsztaty z komunikacji "Jak skuteczniej mówić i słuchać we dwoje".

 • Zwiedzanie SCN Filary

  Zapraszamy na indywidualne zwiedzanie Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY. Na stronie możliwy jest zakup biletów normalnych oraz ulgowych. Bilety ze zniżką dla posiadaczy kart SKM, SKM Senior lub SKM Duża Rodzina możliwe są do kupienia jedynie w kasie SCN.