Stargardzkie Centrum Nauki Filary
Trwa komunikacja

Wybór wydarzenia

Na stronie możliwy jest zakup biletów normalnych oraz ulgowych na indywidualne zwiedzanie oraz wydarzenia specjalne.

Bilety ze zniżką dla posiadaczy kart SKM, SKM Senior lub SKM Duża Rodzina możliwe są do kupienia jedynie w kasie SCN.
ZNIŻKI OBOWIĄZUJĄ JEDYNIE NA STANDARDOWE ZWIEDZANIE INDYWIDUALNE!

Rezerwacje dla grup zorganizowanych - Anita Kubera tel. 512 281 857.

 • FILA[G]RY - spotkania z grami planszowymi w Filarach

  Zapraszamy na cykl spotkań FILA[g]RY - spotkania przy grach planszowych, karcianych i innych. Dla chętnych udostępniamy naszą Filarową biblioteczkę gier, ale zachęcamy też do wzięcia swoich tytułów. Wspólne rozgrywki, pogadanki o grach, dysputy o zasadach, a wszystko to w przestrzeni sali Innowatorów i miłej atmosferze. Kości w dłoń i powodzenia w walce o punkty zwycięstwa!

 • Filarowe Koło Astronomiczne

  Filarowe Koło Astronomiczne to okazja dla dzieci i młodzieży do pogłębienia wiedzy o kosmosie. Zajęcia podzielone są na dwie grupy wiekowe. Dzieci do lat 11 mają godzinne spotkania od 16:30, a spotkania dla młodzież powyżej 11 lat odbywają się o godzinie 17:45 i trwają półtorej godziny zegarowej. Opiekunem koła jest Pani Jolanta Olejniczak - astronom i fizyk.

 • Kurs druku 3D - warsztaty

  Po sukcesie warsztatów 3D, które Filary wprowadzały testowo przed wakacjami, wraz z nowym rokiem szkolnym wprowadzamy "KURS DRUKU 3D" w formie zajęć popołudniowych. Zajęcia będą trwały 1,5 h i odbywać się będą dwa razy w miesiącu o godzinie 16:00. Kurs obsługi długopisów i drukarek 3D rozwija wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne, kreatywność i wiedzę technologiczną. Bilet miesięczny w cenie 99 zł / os. obowiązuje na dwa zajęcia Najbliższe terminy: 8 i 22 listopada, 6 i 20 grudnia.

 • Mikołajki w SCN

  W weekend 3 i 4 grudnia 2022 r. zapraszamy wszystkich na Mikołajki w Filarach. ⭐️ W programie: świąteczne pokazy naukowe o różnej tematyce, prowadzone przez doświadczonych gości. ⭐️ W sobotę - Nocne Niebo na Kole Podbiegunowym - czyli astronomiczne spotkanie podczas którego zobaczymy co widać na nocnym niebie m.in. w Laponii i innych częściach świata. Prowadząca: Joanna Więckowska. ⭐️ W niedzielę - W stronę gwiazd - o energii, rakietach i saniach Świętego Mikołaja. Prowadzący: Łukasz Wyka. ⭐️ Oprócz pokazów oprawa świąteczna do zwiedzania Filarów wraz z dzielnymi pomocnikami - elfami (edukatorami ;) ), kącik fotograficzny, a przy wyjściu paczka prezentowa dla każdego dziecka. 🎁 Pokazy naukowe w godzinach: 12, 14 i 16 - więc niezależnie od godziny wejścia, każdy może wziąć udział. 🌠🎄⭐️

 • Zwiedzanie SCN Filary

  Zapraszamy na indywidualne zwiedzanie Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY. Na stronie możliwy jest zakup biletów normalnych oraz ulgowych. Bilety ze zniżką dla posiadaczy kart SKM, SKM Senior lub SKM Duża Rodzina możliwe są do kupienia jedynie w kasie SCN.